Zeszyt "Wszystko i nic" | DIY

Zeszyt „Wszystko i nic” | DIY

Nie ukrywam faktu, że uwielbiam kupować zeszyty. Po prostu ładny notatnik działa na mnie jak magnes. Musi spełniać moje wymagania dotyczące grubości kartek, okładki i formatu, jednak producenci coraz częściej zwracają na tego typu rzeczy uwagi (zwłaszcza gramatura papieru).

Ostatnio postanowiłam sobie samej dać zakaz kupowania zeszytów, dopóki nie zużyję tych, które mam jeszcze nie zapisane. Udaje mi się tego póki co przestrzegać, ponieważ czuwa jeszcze nade mną mój głos rozsądku, czyli P., który skutecznie potrafi wpłynąć mi na ambicję. Oczywiście, miewam chwile słabości – zwłaszcza, gdy jestem zmuszona do odwiedzenia sklepu papierniczego, a przepiękne notatniki „spoglądają” na mnie z półek.

Zaczynając pisać blog, wielokrotnie czytałam u innych autorek,  że posiadają zeszyty, w których zapisują wszystkie pomysły na wpisy, fragmenty tekstów, itp. Z początku nie byłam przekonana do tego, bo stwierdziłam, że wszystko to mogę równie dobrze zapisywać w swoim plannerze. W tym tygodniu lista pomysłów na artykuły urosła do tego stopnia, że byłam zmuszona do przepisania wszystkiego gdzie indziej.
Skoro już pogodziłam się z myślą założenia takiego blogowego organizera, to chciałam by był w 100% dostosowany do mnie. Zatem chwyciłam za nożyczki, klej, ozdobny papier oraz naklejki i wzięłam się do roboty.

2
POTRZEBUJECIE:
-zwykły zeszyt z nielakierowaną i dosłownie lekko usztywnianą okładką
-nożyczki
-klej (żelowy w sztyfcie lub typu wikol w tubce)
-ozdobny papier
-ozdobniki, np. naklejki, wydrukowane dowolne wzory
-opcjonalnie: kolorowe zakładki, gumka lub wstążeczka do zabezpieczenia zeszytu przed niepożądanym otwieraniem

CZAS POTRZEBNY NA WYKONANIE: 
ok. 30 do 40  minut w zależności od Waszych umiejętności manualnych oraz kleju, jaki wybraliście (wikol potrzebuje troszkę więcej czasu na wyschnięcie)

1. Na początku przygotuj ozdobną kartkę, która posłuży Ci jako nowa okładka. Przyłóż ją do zeszytu, pozaginaj w odpowiednich miejscach.

3
2. Następnie za pomocą kleju żelowego (polecam!) lub wikolu (akurat nie miałam tego pierwszego, więc byłam zmuszona do użycia kleju w tubce) przyklej okładkę do zeszytu. Gdy klej już wyschnie, utnij nadmiar papieru wzdłuż krawędzi notatnika.

4

5

3. Gotową okładkę możecie możecie ozdobić dowolnie. Ja postanowiłam użyć dodatkowo czarnej kartki w białe kropki, naklejek z literami oraz ozdobnych wzorów, wydrukowanych na cienkim białym papierze.

6
4. Teraz zostało już wykończenie zeszytu. Gdy już macie ponaklejane wszystko na okładce, możecie zająć się środkiem i poprzyklejać zakładki (dzieląc notatnik na części) lub dodając gumkę, która będzie zapobiegała otwieraniu się zeszytu (ja mam dopiero w planach zamontowanie jej, jednak Wam to gorąco już teraz polecam!).

7
No i gotowe! Dzięki tej metodzie możecie uzyskać ładny i oryginalny zeszyt, w którym będziecie mogli zapisać co tylko chcecie. W ten sposób wykonany notatnik może posłużyć za pamiętnik, za zeszyt do szkoły, na zajęcia lub przepiśnik. Wszystko zależy od Was i Waszej wyobraźni.

1
Trzymajcie się!
JL